Personel

dr n.med. Aleksandra Grzanka

Specjalista dermatolog- wenerolog

Studia medyczne ukończyła w 2001 roku na Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Po stażu podyplomowym rozpoczęła pracę w Klinice Dermatologii Szpitala im. A. Jurasza w Bydgoszczy oraz podjęła studia doktoranckie w Collegium Medicum. Stopień doktora nauk medycznych uzyskała w 2008 roku z zakresu medycyny w temacie chłoniaków skóry. W latach 2007-2010 związana zawodowo z Collegium Medicum w Bydgoszczy, jako asystent, a następnie jako adiunkt w Klinice Dermatologii i kierownik Pracowni Biologii Molekularnej Skóry.

Równolegle poszerzała swoją wiedzę kliniczną na oddziale uzyskując w 2009 roku tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii.

Od 2003 roku pracuje w Klinice Dermatologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A Jurasza. Podczas pracy w Klinice uzyskała umiejętność oceny dermoskopowej znamion, oraz oceny dermatopatologicznej wycinków skóry, co pomaga w postawieniu diagnozy w trudnych przypadkach i rozpoczęciu właściwego leczenia. Swoją wiedzę dermatologiczną i wysokie kwalifikacje wykorzystuje również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej.

Jest współautorem kilkunastu artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych, stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w zjazdach i konferencjach naukowo- szkoleniowych.

lek. med. Andrzej Małek

Specjalista położnictwa i ginekologii

Wykształcenie:
Akademia Medyczna w Gdańsku 1982 r.Specjalizacja I stopień z położnictwa i ginekologii 1986 r.Specjalizacja II stopień z położnictwa i ginekologii 1989 r.

 

Praca:
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Bydgoszczy, Oddział Położnictwa, Patologii Ciąży i Ginekologii (1982-2008);
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Bydgoszczy, zastępca dyrektora ds. medycznych (1998-2000);Od 2009 roku Szpital MSW w Bydgoszczy Oddział Położnictwa , Patologii Ciąży i Ginekologii – zastępca ordynatora;Centrum Medyczne Gizińscy w Bydgoszczy Oddział Ginekologiczny;Centrum Medyczne Zachód w Bydgoszczy Oddział Ginekologiczny;Gabinet prywatny – Specjalistyczna Praktyka Lekarska Bydgoszcz ul. Pszczelna 30.

lek. med. Joanna Wasiuta-Śniegowska

Specjalista położnictwa i ginekologii

Studia ukończyła na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu w 2008r. Staż podyplomowy odbyła w Szpitalu MSW i A w Bydgoszczy w latach 2008-2009r. W latach 2010-2016 pracowała jako młodszy asystent w Klinice Medycyny Matczyno- Płodowej, Ginekologii i Neonatologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy. Tam też odbyła szkolenie specjalizacyjne. W 2016r. uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Obecnie pracuje jako starszy asystent w Oddziale Położnictwa, Patologii Ciąży i Ginekologii Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSW i A w Bydgoszczy.

Od 2016 r. zajmuje się ginekologią estetyczną- laseroterapią- niosąc pomoc i poprawę jakości życia intymnego pacjentek. Ukończyła szkolenie z procedur ginekologii estetycznej stosowanych w nietrzymaniu moczu i rewitalizacji pochwy.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

lek. med. Anna Slinko

 w tr. spec.  dermatolog 

Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy w 2009r . Obecnie jest pracownikiem Kliniki Dermatologii, Szpitala Uniwersyteckiego im Jurasza. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc licznych w szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach.
Specjalizuje się w leczeniu chorób dermatologicznych, a także zajmuje się zabiegami z dermatologii estetycznej oraz dermatochirurgii.

Certyfikaty

dr n.med. Piotr Sawicki

Otorynolaryngolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Szkolenie laryngologiczne rozpoczął w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy (Szpital im. A. Jurasza), gdzie pracował od 2009 roku. Przez 2 lata pracował jako lekarz rodzinny, gdzie zdobył doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Nieprzerwanie podnosi swoje kwalifikacje z zakresu laryngologii i laseroterapii uczestnicząc w licznych kongresach, kursach i konferencjach medycznych.

Certyfikaty

lek. med. Izabela Kosztulska

Specjalista laryngolog

W Klinice Skin-Med zajmuje się laserowym leczeniem chrapania oraz wszelkimi problemami laryngologicznymi. Z zamiłowaniem podchodzi do swojej pracy a każdy pacjent jest traktowany indywidualnie.

lek. med. Cezary Hałat

Specjalista chirurgii ogólnej i medycyny estetycznej

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Ukończył uczelnię w 1987 roku, uzyskując dyplom i tytuł lekarza medycyny. Kolejnym krokiem w jego karierze zawodowej było złożenie w 1995 roku egzaminu specjalizacyjnego i zdobycie tytułu specjalisty II stopnia z zakresie chirurgii ogólnej. Jest członkiem Kujawsko-Pomorskiej Izby Lekarskiej w Toruniu. Od 10 lat obejmuje stanowisko ordynatora w Oddziale Chirurgicznym Szpitala Powiatowego w Chełmży.

Osiągnięcia lekarza Lek. med. Cezary Hałat to specjalista chirurgii ogólnej II stopnia mogący się poszczycić ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego. Od początku swojej kariery zawodowej przykłada dużą wagę do podnoszenia kwalifikacji. Systematycznie uczestniczy w kursach i szkoleniach doskonalących, zdobywając dzięki temu kolejne dyplomy i certyfikaty oraz uprawnienia do stosowania nowatorskich metod leczenia. Wśród ukończonych przez niego szkoleń i warsztatów można wymienić kursy poświęcone tematyce stosowania toksyny botulinowej i preparatu Macrolane oraz technik implantacji kolagenu. Zajmuje się kwalifikowaniem na zabiegi chirurgiczne, w tym na liposukcję, operacyjną korektę uszu i inne.

Certyfikaty

lek.med. Małgorzata Soszyńska-Romanowska

Psychiatra

Studia medyczne ukończyła w 2001 r. na Akademii Medycznej w Bydgoszczy. W 2009 r. uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe zarówno w lecznictwie psychiatrycznym szpitalnym jak i ambulatoryjnym. Kilkanaście lat pracowała jako asystent w Klinice Psychiatrii w Bydgoszczy. Obecnie zajmuje się również leczeniem pacjentów w poradni zdrowia psychicznego. Od kilku lat jest orzecznikiem w Wojewódzkim Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Bydgoszczy, zgodnie ze specjalnością. Systematycznie uczestnicząc w szkoleniach, zjazdach oraz konferencjach psychiatrycznych i pokrewnych poszerza swoją wiedzę.

dr Witold Słomko

Fizjoterapeuta

W   2005   roku   ukończył   studia  magisterskie  na  Wydziale  Nauk  o  Zdrowiu  Collegium  Medicum   im. L.  Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2007 roku ukończył studia licencjackie na kierunku Wychowanie Fizyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. W 2014 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk o zdrowiu. Obecnie pracuje jako asystent w Zakładzie Terapii Manualnej  Katedry Fizjoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od 2004 roku pełni funkcję fizjoterapeuty Reprezentacji Polski w Kajakarstwie Klasycznym.

Zajmuje się leczeniem i profilaktyką zespołów bólowych kręgosłupa oraz stawów obwodowych stosując  terapię manualną i masaż, kinesiotaping oraz kinezyterapię. Uczestnik licznych kursów, szkoleń i konferencji dotyczących terapii manualnej, rehabilitacji sportowej i promocji zdrowia.

Dominik Buzalski

Fizjoterapeuta

Licencjonowany  fizjoterapeuta, terapeuta manualny. Absolwent Collegium Medicum UMK im Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, kierunek fizjoterapia I stopień. Uczestnik wielu szkoleń podyplomowych z zakresu fizjoterapii m.in.:

– Terapia Manualna wg. Karela Lewita

– Fibroliza Mięśniowo – Powięziowa (haczykowanie) wg. Ekmanna

– OMT wg dr Jamesa Cyriaxa

– Dry Needling (suche igłowanie)

– Kinesiology Taping

– Taping Sportowy i Rehabilitacyjny

W centrum zainteresowań terapeutycznych leżą zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych oraz związanie z nimi objawy takie jak: rwa kulszowa, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty/golfisty, kolano skoczka/biegacza, odkręgosłupowe bóle głowy, drętwienia kończyn, ostroga piętowa.

Aktualnie kontunuuje naukę na studiach II stopnia kierunku fizjoterapia.

Przez całe życie zawodowe związany z profesjonalnym sportem:

– fizjoterapeuta BASKET 25 Bydgoszcz (I LKK)

– fizjoterapeuta juniorów ŻKS Polonia Bydgoszcz

– fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego Kadr Polski Kobiet w Koszykówce PzKosz (Mistrzostwo Europy Dywizji B – Miskolc 2013)

– fizjoterapeuta klubów sportów walki Golden Dragon Bydgoszcz, ASW Black Panther  oraz wielu sportowców indywidualnych

Prywatnie aktywny zawodnik Brazylijskiego Jiu Jitsu (m.in. v-ce mistrz Europy CBJJP 2015)

Kamila Bogdanowicz-Janicka

Licencjonowany Kosmetolog – Kierownik Kliniki Skin-Med

Ukończyła Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie medycyny estetycznej, laseroterapii i kosmetologii. Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe.

Certyfikaty

mgr Natalia Górska

Kosmetolog

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie  Mikołaja Kopernika, Collegium Medicum w Bydgoszczy na kierunku kosmetologia. Od lat specjalizuje się w zabiegach pielęgnacyjnych oraz leczniczych na twarz jak i całe ciało. Zdobyta wiedzę, doświadczenie i umiejętności codziennie wykorzystuje w swojej pracy zawodowej. Uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe.

Certyfikaty

mgr Aleksandra Żmijewska

Kosmetolog

Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pierwszy stopień studiów na kierunku kosmetologia ukończyła w 2013 r. Stopień naukowy magistra kosmetologii uzyskała w czerwcu 2015 r. Wiedzę zdobyta na studiach wykorzystuje w codziennej pracy. Bierze udział w licznych szkoleniach i kursach poszerzajac zakres swojej wiedzy i umiejętności.

mgr Paulina Jasiewicz

Kosmetolog

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, Collegium Medicum w Bydgoszczy na kierunku kosmetologia. Pierwszy stopień studiów ukończyła w 2013 r. Stopień naukowy magistra uzyskała w czerwcu 2015 r. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w codziennej pracy. Uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach, stale podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Zajmuje się również obsługą recepcji, chętnie odpowie na wszystkie pytania na temat zabiegów laserowych, kosmetologii oraz medycyny estetycznej.

mgr Paulina Andrzejewska

Dietetyk

Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy, specjalizacja dietoterapia.

Doświadczenie zdobywała w poradniach dietetycznych w Bydgoszczy i Chełmnie oraz w szpitalach uniwersyteckich. Uczestniczka wielu konferencji min „Fizjologiczne uwarunkowania postępowania dietetycznego” w Rogowie, czy „V Zjazdu Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością – Czy Otyłość Ma Płeć?” w Białymstoku i wielu innych. Bardzo bliska jest jej promocja zdrowia oraz edukacja żywieniowa. Jako laureatka konkursu żywieniowego Nestle jest autorką projektu żywieniowego z zakresu żywienia kobiet. W kręgu jej bliskich zainteresowań zawodowych jest dietoterapia chorób cywilizacyjnych oraz dietoterapia dietą bezglutenową –w badaniach naukowych zajmowała się pacjentami chorymi na celiakię.

mgr Ewelina Dębczyńska

W klinice odpowiada przede wszystkim za marketing i obsługę recepcji. Utrzymuje relacje z partnerami handlowymi i koordynuje wszelkie współprace. Konsekwentnie rozwija się w każdym z ulubionych przez siebie kierunków: kosmetologii oraz medycynie estetycznej. Z przyjemnością udzieli również wszelkich informacji o zabiegach laserowych, kosmetologii oraz z zakresu medycyny estetycznej. Jak sama podkreśla, kocha pracę z ludźmi bo to ona daje jej największą satysfakcję.

Facebook