NOWOŚĆ! Voucher on-line!

KUP TERAZ

 

Incontinence treatment

To fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Do zabiegu wykorzystuje się laser Er – YAG Fotona, który powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Wskazania:

  • niemożność utrzymania moczu podczas zwykłych czynności jak np. kichnięcie czy kaszel

Często problem pojawia się rano, kiedy wstając z łóżka mocz zaczyna uciekać, czasami niemożliwe jest zdążenie do toalety. Problem dotyczy wielu kobiet po porodzie naturalnym bądź po okresie menopauzy. Zazwyczaj jest to kwestia osłabienia mięśni dna miednicy (mięśni Kegla) oraz rozciągnięcia pochwy, czego efektem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W porównaniu do dotychczas stosowanych metod (operacje wszywania taśm i siatek), zabieg ma wiele zalet. Metoda jest bezbolesna i mało inwazyjna, nie wymaga znieczulenia ani hospitalizacji (tzw. zabieg ambulatoryjny).

Przeciwwskazania:

  • Infekcje pochwy

Przed zabiegiem należy się przebadać i wyleczyć ewentualne przypadłości. Po zakończonej terapii można poddać się zabiegowi.

Częstotliwość:

W celu złagodzenia lub usunięcia lekkiego lub średnio nasilonego wysiłkowego nietrzymania moczu, zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć.

Zalecenia pozabiegowe:

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, więc zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych przez miesiąc od zabiegu.

W przypadku, gdy kobieta jest po okresie menopauzy należy stosować hormonalną terapię zastępczą. Odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.

SkinMed Call Now ButtonDARMOWA KONSULTACJA