NOWOŚĆ! Voucher on-line!

KUP TERAZ

 

Laser vaginal shrinking – Foton Laser

Laserowe obkurczanie pochwy to najnowsza metoda, która nie wymaga operacji. Do zabiegu wykorzystuje się laser Er – YAG Fotona, który oddziałuje na ścianki pochwy. To tzw. fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczenie pochwy. Jest bardzo bezpieczna i nie niesie za sobą żadnego ryzyka powikłań.

Wskazania do zabiegu:

  • Luźność pochwy wywołana porodem naturalnym lub po okresie menopauzy
  • Brak satysfakcji ze współżycia: mniejsze doznania lub ich brak w trakcie stosunku
laseroweobkurczaniepochwy

Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. W efekcie tkanki stają się bardziej napięte i elastyczne, zmniejsza się obwód pochwy (jest ciaśniejsza), polepszają się doznania seksualne, znacznie poprawia się jakość i komfort życia.

Przeciwwskazania:

  • infekcje w obrębie pochwy

Częstotliwość:

Ilość zabiegów uzależniona jest od stopnia rozciągnięcia tkanek. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. W razie potrzeby procedurę można powtórzyć po miesiącu.

Zalecenia:

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, więc zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych przez miesiąc od zabiegu.

W przypadku, gdy kobieta jest po okresie menopauzy należy stosować odpowiednią terapię zastępczą – odpowiedni poziom hormonów będzie podtrzymywać efekt zabiegu.

SkinMed Call Now ButtonDARMOWA KONSULTACJA