darmowa konsultacja

„Pod wpływem chwili”, „za namową chłopaka”, „mąż/żona go nie lubi”, „błędy młodości”, „ nie tak to miało wyglądać”, „nie przejdę kolejnego etapu rekrutacji” słyszymy najczęściej w gabinecie od osób, które chcą się pozbyć tatuażu. Zaraz po: „czy można to całkowicie usunąć?”, „zrobię wszystko żeby się tego pozbyć”. Na szczęście już teraz raz wykonany tatuaż lub makijaż permanentny nie musi oznaczać wyroku.

Dlaczego tatuaż zmienia kolor ale sam się nie usunie?

Organizm wykrywa pigment jako zbędną substancję, dlatego usuwa go w marę upływu czasu. Skóra odnawia się i przebudowuje co skutkuje jej złuszczaniem. To wszystko sprawia, że barwnik blaknie lub zmienia kolor i zamiast czarnego mamy granatowy tatuaż. Skoncentrowanie pigmentu jest jednak tak duże, dodatkowo cząsteczki pigmentu posiadają spore rozmiary, że nie jest możliwe usunięcie tatuażu bez ingerencji z zewnątrz.

Czy makijaż permanentny to też tatuaż?

Bez względu czy mamy do czynienie z makijażem permanentnym czy tatuażem usuwamy je w ten sam sposób – również laserem. Jeśli makijaż był wykonany kila lat temu a nadal jest widoczny to znaczy, że stał się tatuażem. Jego usuwanie jest przez to trudniejsze i wymaga większej liczby zabiegów.

Kiedy najszybciej można usunąć tatuaż?

Jeśli od niedawna jesteśmy posiadaczami tatuażu musimy odczekać co najmniej 4 tygodnie po jego wykonaniu aby móc go bezpiecznie usunąć. Jest to czas konieczny to odnowy naskórka. Ta sama sytuacja dotyczy kolejnych zabiegów – 4 tygodnie to minimum, dobrze odczekać nawet 5-8 tygodni.

Czy odstęp między zabiegami może być dłuższy? Czy wpływa to na skuteczność zabiegu?

Odstęp może być dłuższy bez negatywnego wpływu na efektywność zabiegu. Działając laserem rozbijamy cząsteczki pigmentu co powoduje szybsze ich usuwanie przez komórki układu odpornościowego. W miarę upływu czasu tatuaż będzie się rozjaśniał.

Czy można całkowicie usunąć makijaż permanentny lub tatuaż? Ile zabiegów trzeba wykonać?

Wszystko zależy od użytego pigmentu, ilości wykonanych zabiegów i uwarunkowań osobniczych. Z zabiegu na zabieg tatuaż rozjaśnia się. Im więcej ich wykonamy tym lepszy uzyskamy efekt. Zdarza się, że po jednym zabiegu tatuaż rozjaśnia się o 70% a do usunięcia makijażu permanentnego wystarczają 2 zabiegi. Nie jest to jednak reguła.

Scroll to Top
Call Now Button