darmowa konsultacja

Jesień to optymalny czas na rozpoczęcie zabiegów odmładzania twarzy, szyi dekoltu i dłoni laserem frakcyjnym. I lepiej nie przegapić tego momentu, bo lasery nie lubią słońca. Dlatego pacjenci, którzy chcą skorzystać z liftingujących zabiegów laserem CO2 zaczynają to robić od września lub października. Dzięki temu mamy czas, by do maja wykonać serie nawet 3-4 zabiegów. 

Laser frakcyjny CO2 – lekiem na starość 

Co to jest laser CO2 i jak działa?

Stosowanie laserów w medycynie estetycznej i kosmetologii  sprawia, że  najpierw w sposób kontrolowany coś uszkadzamy, aby wymusić proces odbudowy. Światło lasera frakcyjnego CO2 wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance, a potem jej odparowania, czyli ablacji. Równocześnie pobudzane  są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu. Dzięki czemu uzyskujemy efekt gładkiej i napiętej skóry.
Cała skóra jest uszkodzona? Najważniejsze jest to, że laser frakcyjny nie uszkadza całej skóry, ale ją dziurkuje, tworząc w niej mikrokolumny uszkodzeń, które są otoczone zdrową, nienaruszoną tkanką. To przyspiesza proces regeneracji uszkodzonych fragmentów skóry i zwiększa bezpieczeństwo zabiegów.

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym 

Zabieg laserem frakcyjnym zaczyna się od nałożenia na skórę kremu znieczulającego, tak aby zapewnić komfort w trakcie laseroterapi. Po ok. 30-45 minutach przystępuje się zabiegu czyli oczyszczoną i odkażoną skórę poddaje się działaniu promieniowania laserowego. W trakcie naświetlania skóry laserem, i przez kilkanaście minut po, bardzo wskazane jest stosowanie chłodzenia nadmuchowego lub kontaktowego. W klinice Skin-med posiadamy nowoczesny sprzęt chłodzący system Crio czyt., który niweluje dyskomfort zabiegowy

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zabiegu twarz jest czerwona i obrzęknięta. Można też odczuwać lekki ból i dyskomfort. Z bliska i w dotyku skóra wygląda trochę jak papier ścierny (jest podziurkowana).

Jaki jest okres rekonwalescencji?

Złuszczanie i gojenie się trwa kilka dni.  jednak w większości przypadków wymagane jest 3-6 dni rekonwalescencji.

Kiedy powtórzyć ?

Jeśli zabieg ma mieć charakter profilaktyczny i odświeżający skórę, wówczas poprzestajemy na jednej sesji. Jeśli jednak potrzebujemy większej regeneracji (na przykład redukcji zmarszczek i większych porów) wówczas zaplanujmy cykl 2-3 zabiegów. cykl regeneracyjny komórek trwa 28 dni, na kolejny zabieg można przyjść najwcześniej po tym okresie.

Kiedy jest widoczny ostateczny efekt?

Pełen cykl regeneracji tkanki to trzy miesiące, więc w pełni ocenić efekt zabiegu można dopiero po takim czasie.
Czy należy się bać takiego zabiegu?

Powikłania

Zabiegi laserowe, szczególnie, gdy urządzenie jest w doświadczonych rękach, są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. W klinice Skin-Med posiadamy wysokiej jakości sprzęt poparty certyfikatami

Dla kogo laser frakcyjny

Każda skóra  jest inna. Pewne reguły mogą dotyczyć trzech grup wiekowych.
25+ – zalecany jeden zabieg o delikatnych parametrach (krótki czas gojenia) nie częściej niż raz w roku. Dzięki ablacji, działającej jak mocny, bardzo skuteczny piling, mamy efekt odświeżenia skóry, a dzięki stymulacji kolagenu – profilaktyczne działanie przeciwstarzeniowe.
35+ zalecane ok2 zabiegi o silniejszych parametrach 2  w odstępie 1 miesiąca.
45+ – zalecana seria okolo 3 zabiegów, czasem więcej, których głównym celem jest stymulacja skóry do produkcji kolagenu. Osoby dużo starsze mogą wymagać już większej liczby zabiegów i mocniejszych parametrow.

Walka z procesami starzenia im szybciej będzie rozpoczęta, tym lepsze efekty osiągniemy. W klinice Skin-Med posiadamy różnorodne urządzenia niwelujące zmarszczki oraz poprawiające wygląd skory

Czytaj więcej..

Venus Legacy
Zaffiro
Kwas hialuronowy
Botox
Nici liftingujące
Dermapen

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Scroll to Top
Call Now Button