darmowa konsultacja

Oczyszczanie twarzy – dlaczego to właśnie oczyszczanie jest najważniejszym etapem pielęgnacji skóry?

Niedokładnie oczyszczona skóra, na której znajdują się zanieczyszczenia z dnia codziennego, makijaż, ale też wydzieliny skóry:

  • po 1. nie jest w stanie wchłonąć i w pełni wykorzystać pełnego potencjału  nałożonych kosmetyków,
  • po 2. jest doskonałą pożywką dla bakterii tylko czekających na okazję do namnażania się i wytwarzania stanów zapalnych.

oczyszczanie twarzy

Z kolei nadmiernie, czy nieprawidłowo oczyszczana skóra też potrafi narobić niemałych kłopotów.

Jak prawidłowo przygotować cerę do kolejnych etapów pielęgnacji?

Ważny jest wybór odpowiedniego preparatu, ale też sposób jego użycia.

Mleczko do demakijażu, olejek czy płyn micelarny świetnie sprawdzą się w początkowej fazie. Ze względu na skład, zgodnie z zasadą  „podobne łączy się z podobnym”, z łatwością oczyszczą skórę z tłustych substancji, w tym sebum.
Marka Medik8, której kosmetyki są rekomendowane w naszej klinice ma do zaoferowania olejek do demakijażu (po kontakcie z wodą tworzy emulsję), nawilżający mus oczyszczający (ze skutecznymi micelami) oraz delikatny krem do demakijażu (o odżywczej, przeciwstarzeniowej formule).
Wszystkie te preparaty pozostawiają przyjemne uczucie delikatnej warstwy na powierzchni skóry.
Są też fanatycy żelów i pianek, dla których istotne jest wrażenie „czystej skóry”. Dla nich marka Medik8 oferuje żel oczyszczający z mangostanem i kwasami AHA/BHA (o delikatnie złuszczającej formule i działaniu przeciwzapalnym) oraz nawadniającą piankę rozmarynową (idealną nawet dla bardzo wrażliwych cer).

Mleczko, olejek  i płyn micelarny wystarczy nanieść na skórę i po chwili zmyć, natomiast żele  i pianki wymagają dłuższego, najlepiej kilkuminutowego procesu mycia. Polecam podwójne mycie, czyli zastosowanie preparatu myjącego, np. mleczka, spłukanie go i zastosowanie kolejnego, np. pianki. Można też zastosować podwójnie ten sam preparat. Analogicznie nakładamy go raz i po zmyciu wodą ponowne.

Na sam koniec, dla przywrócenia skórze odpowiedniego pH należy zastosować tonik. Marka Medik8 posiada w ofercie nawadniający tonik bez zawartości alkoholu (łagodzi podrażnienia, obkurcza rozszerzone pory, a zawarte w nim probiotyki wzmacniają naturalne mechanizmy) oraz delikatny tonik złuszczający z kwasami PHA (złuszcza górne warstwy naskórka pobudzając proces odnowy komórek).

Podwójne mycie świetnie sprawdza się na koniec dnia. Rano wystarczy zastosować łagodny preparat lub tylko przemycie tonikiem.

Ze względu na szeroki asortyment kosmetyków, złożoność ich formuł oraz istotność procesu oczyszczania  (który wykonujemy przecież każdego dnia a nawet 2 x dziennie) warto skonsultować go ze specjalistą.

Domowe oczyszczanie twarzy to pierwszy krok do zadbanej skóry. Nie zastąpi jednak profesjonalnych zabiegów oczyszczających przy pomocy nowoczesnych urządzeń!

Przekonaj się co lubi Twoja skóra i wypróbuj nasze kultowe zabiegi:

Klinika Skin-Med to również centrum medyczne oraz pakiety SPA

Scroll to Top
Call Now Button