darmowa konsultacja

Rynek zasypuje nas ogromem informacji na temat cudownych metod wyszczuplania i modelowania sylwetki. Jak działa każda z nich? Jakie daje efekty? Która jest najlepsza?

Redukcja tkanki tłuszczowej z obszarów newralgicznych. Czy zabieg działa tylko na chwile? Czy można liczyć na długoterminowe efekty?

Komórki tkanki tłuszczowej mogą zmieniać swoje rozmiary co wykorzystuje się w celu wyszczuplenia. Mówi się, że komórka najpierw przypomina winogrono by po zabiegu „skurczyć się” do rodzynka. Efekt może być czasowy, bo jeśli nie wydatkujemy energii komórka powróci do swoich kształtów. Są jednak zabiegi trwale redukujące tkankę tłuszczową.

Co zagwarantuje długotrwały efekt?

Zabiegi, które raz na zawsze niszczą komórki tłuszczowe. Takie zniszczone nie mogą się już odbudować, bo znaczna ilość komórek tłuszczowych kształtuje się w dzieciństwie. Skutecznym rozwiązaniem będzie więc Zeltiq i lipoliza iniekcyjna.

Na czym polegają zabiegi likwidujące komórki tłuszczowe?

Zeltiq wykorzystuje niską temperaturę, która zamraża komórki tkanki tłuszczowe, wywołuje celowy stan zapalny by usunąć komórki na drodze naturalnych mechanizmów. Organizm transportuje je do wątroby skąd wydalane są nerki. Skuteczny jest przy dużych obszarach jak brzuch, boki, wewnętrzna strona ud, tył ud, okolice pleców.

Lipoliza iniekcyjna preparatami Aqualyx, fosfatydylocholina powoduje zmniejszenie tkanki tłuszczowej w naturalnych procesach metabolicznych. Rozpuszcza tłuszcz, ułatwia jego wydalenie i niszczy błonę komórkową komórek tłuszczowych – zachodzi proces adipocytolizy. Tu także zniszczone komórki tłuszczowe transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Który zabieg jest lepszy?

Zeltiq skuteczny jest przy dużych obszarach jak brzuch, boki, wewnętrzna strona ud, tył ud, okolice pleców.

Lipoliza świetnie sprawdzi się w przypadku małych obszarów jak podbródek czy kark oraz tam, gdzie nie możemy zastosować zeltiqa, np. „zbita” okolica bryczesów.

Czy jeden zabieg wystarczy?

W przypadku Zeltiqa wykonuje się jedno przyłożenie w danym obszarze i to najczęściej wystarcza. Przy znacznym nadmiarze tkanki tłuszczowej można wykonać dodatkowe przyłożenie po 2 miesiącach. W przypadku lipolizy iniekcyjnej należy wykonać kilka zabiegów, min. 3. O ilości decyduje pacjent i lekarz wykonujący zabieg.

Czy to boli?

Podczas Zeltiqa nieprzyjemny jest moment zaciągnięcia fałdu tłuszczowego, do 10 minut od włączenia urządzenia – jeśli tkanka się zamraża nie czujemy jej już. Po zdjęciu głowicy wyrównywana temperatura też może powodować dyskomfort przez ok. 10 minut. Cały zabieg trwa godzinę.

Lipoliza iniekcyjna to nakłucia. Od ich ilości zależą odczucia. Zabieg jednak trwa tylko ok. 15 minut.

Czy są metody wysmuklenia całego ciała, przy okazji redukcji cellulitu i ujędrnienie skóry?

Często zależy nam na wyszczupleniu całego ciała, bo okazuje się, że przeszkadza brzuch i boki, uda, pośladki. Cellulit stanowi znaczną część naszego ciała. Dodatkowo skóra jest wiotka, mało elastyczna. Chcąc zadziałać wielokierunkowo najlepszym będzie zastosowanie Icoona Lasera i Venusa Legacy.

Na czym polegają oba zabiegi?

Icoone Laser to rodzaj masażu endermologicznego najnowszej generacji. Multi mikrostymulacja tworzona przez głowice masujące dogłębnie oddziałuje na każdy milimetr skóry bez jej rozciągania, czy powodowania urazów. Urządzenie oprócz działania redukującego cellulit i modelującego dodatkowo pozwala osiągnąć efekt wygładzenia, ujędrnienia skóry, eliminacji toksyn z organizmu, rozluźnienia napiętych mięśni, zmniejszenia obrzęków oraz poprawy krążenia krwi i limfy. Magazyn „Twój Styl” uznał ICOONA za najskuteczniejszy zabieg na jędrną i atrakcyjną sylwetkę!

Venus Legacy to połączenie technologii wielobiegunowych fal radiowych oraz pulsacyjnego pola magnetycznego dzięki czemu działa na głębokie warstwy skóry i tkanki tłuszczowej. Wygładza cellulit, drenuje tkanki. Doskonale radzi sobie ze zniszczoną, cienką i wiotką skórą, która nabiera nowego blasku. W dodatku zabieg skutecznie relaksuje rozgrzewając. Łączymy więc przyjemne z pożytecznym.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Wszystko zależy od stopnia zaawansowania zmian i od tego czy łączymy obie metody czy stosujemy tylko jedną. Najczęściej zarówno Icoona jak i Venusa najlepiej wykonać w serii ok. 10 zabiegów. Im więcej zabiegów wykonamy tym lepsze efekty naszej terapii.

 

Każda skóra wymaga indywidualnej opieki dlatego by wybrać najbardziej odpowiedni zabieg zapraszamy na konsultacje.

     

    Scroll to Top
    Call Now Button