darmowa konsultacja

Jak usunąć przebarwienia?

Przebarwienia na skórze, a zwłaszcza na twarzy to bardzo powszechny problem

Przebarwienia skóry, brązowe plamy na twarzy czy plamy po opalaniu to efekt działania promieni ultrafioletowych, które zaburzają funkcjonowanie komórek pigmentacyjnych skóry.

Niektóre z nich zaczynają wytwarzać zbyt dużą ilość melaniny, która punktowo kumuluje się w skórze i sprawia, że na jej powierzchni pojawiają się nierówne  plamy w różnych odcieniach brązu. Najwięcej przebarwień powstaje zazwyczaj na twarzy, dekolcie oraz dłoniach. Są to partie najczęściej eksponowane są na światło słoneczne.

Powstawanie przebarwień może być związane ze zmianami hormonalnymi, na przykład podczas ciąży, chorobami autoimmunologicznymi, zwłaszcza tarczycy czy stosowaniem preparatów hormonalnych lub leków światłouczulających. Tak działają między innymi preparaty zawierające dziurawiec, nagietek czy rumianek.

Pobudzenie odnowy kolagenu oraz rozjaśnienia skóry za pomocą światła laserowego to niezawodne rozwiązanie. Zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, za to daje szybkie i trwałe efekty. Poza tym jest praktycznie bezbolesny. W dodatku laser ma także ujędrniające i odmładzające działanie.

Czy laseroterapia to najskuteczniejsza metoda?

Do tych najskuteczniejszych zabiegów usuwania przebarwień  należy laser Dye-Vl® Alma Harmony, który dodatkowo leczy rumień i zamyka płytko położone zmiany naczynkowe.

Po zabiegu dochodzi do ściemnienia plam, a następnie ich złuszczenia. Zazwyczaj, aby osiągnąć efekt całkowitego usunięcia przebarwienia, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

Stosowanie preparatów z filtrem SPF 50+ oraz kremów z witaminą C to podstawa codziennej pielęgnacji.

Poznaj też inne zabiegi redukujące przebarwienia w Klinice Skin-Med.

 

Skorzystaj z darmowej konsultacji kosmetologicznej.

Odwiedź Centrum medyczne Skin-Med i znajdź dla siebie idealny zabieg.

Scroll to Top
Call Now Button